no comments

Coworking nemusí být jen stůl a židle – K10 nabídne prostory pro každou situaci

Mladé české firmy boří ideu klasického coworkingu. Projekt K10 nabídne prostředí, ve kterém se mají nápady měnit v realitu. Kancelářské prostory totiž podle autorů myšlenky nemusí vypadat jako nudný openspace. Vzniká tak prostředí uvnitř luxusní vily, které se přizpůsobí na míru potřebám každého, kdo do ní vstoupí.

Pro ty, kdo nechtějí jen stůl a židli

K10 má za sebou zajímavý příběh. Vše začalo jako nápad skupiny mladých lidí, kteří rádi vymýšlí nové věci a pracují na zajímavých projektech. Právě kancelářské prostředí, ve kterém doposud své nápady realizovali, už ale nedostačovalo jejich představám. Místo hledání vhodného coworkingu se rozhodli pro něco většího a “ušili” si vlastní coworking na míru. Idea sdíleného pracovního prostředí plného kreativních lidí byla nakonec i mnohem blíže uvažování zakladatelských firem.

k10-coworking-winners2

Při pohledu na možnosti běžných kanceláři jsme zjistili, že naší představě nevyhovují. Máme v týmu programátory, kteří ke své práci potřebují naprostý klid, ale i kreativce, kteří by nejraději neustále seděli v kroužku a vymýšleli nové nápady,” zmiňuje Michael Repetný, CEO společnosti Zeerat a jeden z autorů myšlenky K10.

V klasických coworkingových centrech je princip prostý. Provozovatel zájemci nabídne židli, stůl a internetové připojení a v rámci služeb pak třeba omezený přístup do zasedací místnosti. Za pravidelný poplatek tak člověk přijde do prostoru plného cizích lidí, usadí se na volné místo a začne pracovat.

k10-coworking-winners1

Jsou tací, kteří podobné prostory vyhledávají a vystačí si s nimi. My však chtěli více a proto vznikla K10,” doplňuje mluvčí projektu, Jiří Moos. “Projekt K10 nemá své členy omezovat, ale naopak jim nabídnout možnosti místa, které doslova pracuje pro ně.

K10 Coworking – Běžná kancelář nemá budoucnost, prostor musí pracovat s vámi

Sídlem K10 je rozsáhlá vila zasazená do prostředí pražských Vinohrad. Už samotný objekt vypadá na první pohled jinak než běžný coworking. Stovky metrů čtverečních vnitřních prostor a zahrady nabídnou dostatek místa pro kanceláře, kreativní zóny i relaxaci. Poskytuje toho však mnohem více.

Dílna, bazén i kancelář

Díky rozsáhlosti vily zbylo vedle pohodlně zařízených kancelářských prostor i místo pro fotoateliér, kde bude vše potřebné pro tvorbu profesionálního obsahu, včetně rekvizit a osvětlení. Chybět nesměl ani printlab se sítotiskem, profesionální tiskárnou pro tvorbu nejrůznějších materiálů či třeba temná komora pro vyvolávání filmů.

Coworking 1.9.5

Dále lze využít kutilský koutek, kde se mohou budoucí členové coworkingu K10 těšit na přístup k plně vybavené dílně plné nářadí a perličkou je tzv. innovation lab se vším potřebným pro vývoj hardwaru, včetně 3D tiskrány.

Podobné je to s místem pro odpočinek, kterého je díky rozsáhlé zahradě pokryté WiFi signálem a vnitřním relax zónám více než dostatek. Unikátní je na poměry coworkingu i fakt, že uvnitř vily mají členové K10 k dispozici rozměrnou saunu, fitness či bazén.

Stačí si vybrat místo a začít pracovat, vymýšlet, nebo jen relaxovat

Vila je rozdělena na části, z nichž každá poskytuje zázemí pro různé pracovní situace. Pokud se např. člen coworkingu rozhodne, že potřebuje k práci naprostý klid, zamíří do “Focused” zóny. Tam na něj čekají pracovní místa s velkými monitory, sluchátky a pohodlnou kancelářskou židlí. A co víc – v tomto prostoru je zakázáno mluvit nahlas či telefonovat, aby nikdo nebyl rušen.

k10-winners

Na své si přijdou i zájemci o tradiční stůl a židli, kteří zavítají do sdílených prostor. Zde na ně dýchne tvůrčí atmosféra pracovního ruchu, která nenechá nikoho prokrastinovat.

Jelikož K10 nepočítá jen s freelancery, ale i týmy a firmami, nechybí speciální místnosti pro společnou kreativní činnost. V těch jsou samozřejmostí chytré stěny, projektory a vše nezbytné pro tvůrčí myšlení.

Bariéry běžného coworkingu padají. Do K10 můžete přijít třeba v neděli o půlnoci

Každý jsme zažili situace, kdy jsme se do něčeho zabrali natolik, že zapomínáme jíst, pít a čas utíká neskutečně rychle,” zmínil Gary Fibiger ze společnosti Inspirum. “V K10 budeme mít k dispozici nepřetržité občerstvení, místo pro odpočinek a hlavně – hlavně nás nikdo nebude nutit pracovat pouze ve vymezené hodiny.

Nepřetržitě otevřená vila s 24/7 recepcí otevře své brány prvním členům v červnu tohoto roku. Vila se rychle plní, takže neváhejte zavítat na oficiální stránky – k10.online, kde se dozvíte více detailů o projektu i možnostech členství.
  • Komentáře