no comments

Kefírer a Mlíkomouš – mléčné produkty, které uhranuly internet svým marketingem

Představte si, že chcete na trh dostat dvojici produktů. Jedním z nich je kefír v různých příchutích a druhým ochucené mléko. Zkrátka produkty, které tu už několikrát byly a všechny roztomilé a zdravě znějící cesty, jak je předkládat už výrobci i jejich marketingová oddělení vyzkoušeli. Nový projekt, za nímž stojí prozatím neupřesněná firma, jde na věc trošku jinak – sází na kontroverzní témata a lechtivě nevhodný marketing. A vyplácí se!

kefirer

“Orlí hnízdo už nám nestačilo, tak jsme cinkli nějaký firmě z holdingu.” – zaznělo na Facebooku Kefírera

Gothail, hailušky i stalíř – lidé se baví!

Na sociálních sítích si samozvaný “Vůdce mezi kefíry” získal nemalou oblibu a dnes je již v řadách jeho následovatelů přes 10 000 fanoušků. Podobně dobře je na tom jeho mladší kolega Mlíkomouš, jehož řady zatím naplnilo asi 1 500 následovatelů. To víte, mléčná ideologie táhne.

mlikomous

Narážky na všechno možné. “Soudruzi! Jaké chuti dáte přednost?”

Příkladná je i komunikace stránky se svými fanoušky, od níž by se mohla učit nejedna ze zaběhlých značek. V diskuzi padá jedna perla za druhou a pokud chcete vidět, jak to dnes na sociálních sítích dělat tak, abyste zaujali, je Kefírer a Mlíkomouš zajímavým zdrojem inspirace.

Kde koupit Kefírer? 17. května v Brně

Kefírer se má na trh podívat 17. května a stát se tomu tak má v Brně. „Očekávejte příchod Vůdce do vašich regálů. Čistší kefír jste ještě nepili, to vám garantujeme! Mimochodem, už jste v Brně narazili na tyto stylové billboardy?“ píše vůdce na svém profilu. Těšit se ještě nepochybně můžeme na mnohé. Jen tak dál!

Marketingové tipy – proč to funguje?

  • Téma komunismu a nacismu vzbuzuje vášně diskutujících
  • Dávka kontroverze, pokud se správně uchopí, může hrát i pro značku
  • Neotřelá myšlenka, rozbíjí stereotyp
  • Vtipná a aktivní komunikace
  • Spojení online a offline světa
  • Produkt zahaluje tajemství – kromě příchutí apod. nic nevíme. Kdo za projektem stojí? Lidé jsou zvědavá stvoření 🙂  • Komentáře