no comments

Jak založit vlastní startup? Zkuste si to na březnovém Startup Weekendu v Praze

Prostory pražského inkubátoru Node5 zaplní od 3. do 5. března mladí podnikatelé a kreativci se svými nápady. Pod dohledem zkušených mentorů odstartují svůj startup a pokusí se obstát před odbornou porotou složenou ze zástupců firem, jako je MitonCredo Ventures a několika dalších. Zúčastnit akce se může každý!

Celosvětově úspěšný koncept Startup Weekend má podobu 54hodinové události, během níž vznikají nadějné projekty a startupy. Studenti, vývojáři, business manažeři, designéři a prakticky kdokoliv, kterého zajímá oblast startupů budou mít před sebou nelehký úkol – přejít od inovativního nápadu k jeho realizaci, což zahrnuje validaci nápadu, odprototypování řešení a vymyšlení business modelu.

Budoucí startupisté na vše samozřejmě nebudou sami. Od zkušených mentorů získají v průběhu akce poradenství a školení, která jim pomohou posunout myšlenky na reálný trh.

Založte startup pod dohledem zkušených investorů a mentorů z praxe

Účastníci se v úvodním pátečním networkingu seznámí, odprezentují své nápady a poté dojde k výběru těch nejzajímavějších k realizaci. Kolem nich následně vzniknou týmy, jež během víkendu nápad uvedou do praxe.

Během krátké doby si tak týmy projdou všemi důležitými fázemi a vše završí nedělní prezentací, tzv. pitchingem. O úspěchu projektů rozhodne porota složená z úspěšných podnikatelů a investorů, mezi kterými nechybí Guillaume Fournier z Credo Ventures, ředitelka iCollege Petra Koncelíková, zástupci Techstars a Cedric Maloux ze StartupYardu.

Najde se nový Facebook?

Na závěr víkendové akce vybere porota trojici nejzajímavějších projektů. Hodnotit se bude především originalita nápadu, jeho využitelnost v praxi a potenciál dalšího rozvoje. Tím však cesta týmů nekončí – často pokračují na svých projektech i po akci a odnáší si cenné zkušenosti a kontakty. Navíc si pak týmy odnesou hodnotné ceny v podobě odborných konzultací od agentury 2Fresh, produktů od Culcharge, předplatného webové analytiky Zeerat.com či Bootstrap šablon od Creative Tim.

Zúčastnit se může každý, vstupenky lze zakoupit skrze oficiální webové stránky události. Dále se účastníci mohou těšit na nepřetržité občerstvení, mentoring od známých tváří českého digitálního světa a prostředí smíchovského inkubátoru Node5. Akce tak nabízí jedinečnou možnost stát se součástí startupové scény a získat do začátku neocenitelné kontakty a zkušenosti.

Startup Weekend – koncept letos oslaví 10 let a 3 000 akcí

Od historicky prvního Startup Weekendu v roce 2007 koncept zamířil do 150 zemí světa a zúčastnilo se jej přes 193 000 talentovaných startupistů. Pod taktovkou  Do dnešního dne proběhlo přes 2 900 událostí. V rámci akce vznikla i řada úspěšných startupů, např. slovenské Sli.do nebo zahraniční služba Easy Taxi.
  • Komentáře