no comments

Jak na stres v práci? Tipy pomohou snížit pracovní stres

Trápí vás neustálý stres v práci a tlak z okolí je na vašem denním v pořádku? V dnešním článku vám prozradíme tipy, jak snížit nebo se úplně zbavit stresu v práci. 

Lidé jsou pod neustálým stresem, nejen v práci. Pokud máte zodpovědnější pozici, máte na starosti projekty, zaměstnance, zakázky nebo týmy, nebo dokonce podnikáte, určitě znáte, jaké to je mít stres v práci. Denně se před vás staví nové problémy, musíte čelit neustálému rušení ať už ze strany zaměstnanců, kolegů nebo díky telefonu a stále musíte myslet, co vše je potřeba stihnout a zařídit.

Takové dny mohou člověka slušně vyřídit. Jak si tedy poradit se stresem a být produktivní a koncentrovaní?

Řešte pouze to, co ovlivníte

První rada zní – řešte pouze to, co dokážete ovlivnit. Pokud jste narazili na problém, který víte, že nedokážete vyřešit, snažte se ho vytěsnit ze své mysli a nezabývat se jím. Lidé často řeší problémy, které řešení nemají a zbytečně se tím stresují.

Proto před každým problémem, každou stížností a každým vyrušením zvažte, zda jste schopni situaci ovlivnit či nikoli. Pokud ano, tak jednejte. Pokud ne, přehoďte to na někoho, kdo problém vyřešit dokáže nebo najděte nové řešení, které problém vyřeší.

Myslete na přítomnost a budoucnost

Nestresujte se tím, co se stalo. To už nijak neovlivníte. Myslete pouze na přítomnost a budoucnost. Pokud jste udělali chybu, nastal jakýkoli průšvih a v minulosti jste měli problémy, zkuste najít řešení, aby se situace neopakovala. Nedělejte si však starosti s tím, co se stalo.

Při práci se nenechte rušit

Pokud vás čeká složitý úkol, projekt nebo jakákoli jiná práce, nenechte se nikým rušit. Vypněte si telefon, odhlaste se ze sociálních sítí a zavřete se v kanceláři. S neustálým vyrušováním toho moc neuděláte a akorát vám to zvýší míru stresu.

Neberte si věci osobně

Lidé si občas zbytečně berou osobně každou výtku, která však může být mířená na celou společnost nebo všeobecně na situaci. Snažte se nebrat věci osobně. Každý jedná jinak a každý vnímá svět jinak. Může to být jen vinou špatného dne dané osoby, která vás osočí. Proto na problémy a špatné recenze koukejte objektivně.

Plánujte a mějte neustále to-do listy

Lidé si také přivozují stres díky neustálému myšlení na povinnosti, a co vše je potřeba ještě zařídit. Proto u sebe neustále noste diář, sešit nebo chytrý telefon, kam si zaznamenávejte vše, co musí vykonat daný den, ale také den další a další.

Díky zapsání můžete na povinnost zapomenout a řešit ji až v daný den. 

Odpočívejte

Odpočinek je důležitý také při práci. Udělejte si z rána tu nejhorší část práce a poté si naplánujte přestávku. O přestávku si můžete dát něco dobrého, dopřát si šálek kávy nebo čaje a na pár minut relaxovat.
  • Komentáře