no comments

10 otázek, které vám dá Google při přijímacím pohovoru – lze projít?

Práce pro Google je mnohdy vyzdvihována jako to nejlepší, co může člověka na trhu práce potkat. Skvělé platy, pracovní prostředí a mnoho dalších benefitů jsou velkými lákadly. Ale dostat práci v internetovém gigantu není tak jednoduché.

Poté, co Pierre Gauthier – počítačový inženýr (48), který už v 18 letech odstartoval vlastní společnost zabývající se programováním, projevil zájem o pozici vedoucího inženýra v Google, dostal od Google při úvodním telefonním pohovoru poměrně záludné otázky. Přestože na ně však odpověděl, často se s náborářem od Google neshodli na správné odpovědi. Po “neúspěchu” se Pierre rozhodl, že otázky prozradí světu. Jaké to jsou a jak na ně obě strany reagovaly?

Přijímací otázky v Google na pozici vedoucího inženýra

Jak říká Gauthier, po prvních čtyřech správně odpovězených otázkách to šlo z kopce. Brzy totiž došlo k tomu, že se začal s náborářem od Google hádat ohledně správných odpovědí. Vše zakončil, když do telefonu druhé straně řekl, “Jaký má tenhle test smysl?”.

 1. What is the opposite function of malloc() in C?

 2. What Unix function lets a socket receive connections?

 3. How many bytes are necessary to store a MAC address?

 4. Sort the time taken by: CPU register read, disk seek, context switch, system memory read.

 5. What is a Linux inode?

 6. What Linux function takes a path and returns an inode?

 7. What is the name of the KILL signal?

 8. Why Quicksort is the best sorting method?

 9. There’s an array of 10,000 16-bit values, how do you count the bits most efficiently?

 10. What is the type of the packets exchanged to establish a TCP connection?

Jak se ukázalo, přestože Pierre pozici v Google nezískal, vše pro něj dopadlo dobře. Obrovský zájem o jeho příběh dokonce dočasně shodil server, na kterém jeho blog běží. Navíc mu přišlo několik CV od zájemců, kteří by chtěli pracovat v jeho společnosti. Zda měl pravdu náborář, nebo Pierre, je v diskuzích nyní časté téma. Pokud si o tom chcete udělat obrázek o tom kdo měl pravdu a rozumíte programování, určitě se podívejte na Gauthierův blog.
 • Komentáře