10 otázek, které vám dá Google při přijímacím pohovoru – lze projít?
Práce pro Google je mnohdy vyzdvihována jako to nejlepší, co může člověka na trhu práce potkat. Skvělé platy, pracovní prostředí a mnoho dalších benefitů jsou velkými lákadly. Ale dostat práci v internetovém gigantu není tak jednoduché.
Poté, co Pierre Gauthier – počítačový inženýr (48), který už v 18 letech odstartoval vlastní společnost zabývající se programováním, projevil zájem o pozici vedoucího inženýra v Google, dostal od Google při úvodním telefonním pohovoru poměrně záludné otázky. Přestože na ně však odpověděl, často se s náborářem od Google neshodli na správné odpovědi. Po “neúspěchu” se Pierre rozhodl, že otázky prozradí světu. Jaké to jsou a jak na ně obě strany reagovaly?
Přijímací otázky v Google na pozici vedoucího inženýra
Jak říká Gauthier, po prvních čtyřech správně odpovězených otázkách to šlo z kopce. Brzy totiž došlo k tomu, že se začal s náborářem od Google hádat ohledně správných odpovědí. Vše zakončil, když do telefonu druhé straně řekl, “Jaký má tenhle test smysl?”.
-
What is the opposite function of malloc() in C?
-
What Unix function lets a socket receive connections?
-
How many bytes are necessary to store a MAC address?
-
Sort the time taken by: CPU register read, disk seek, context switch, system memory read.
-
What is a Linux inode?
-
What Linux function takes a path and returns an inode?
-
What is the name of the KILL signal?
-
Why Quicksort is the best sorting method?
-
There’s an array of 10,000 16-bit values, how do you count the bits most efficiently?
-
What is the type of the packets exchanged to establish a TCP connection?
Jak se ukázalo, přestože Pierre pozici v Google nezískal, vše pro něj dopadlo dobře. Obrovský zájem o jeho příběh dokonce dočasně shodil server, na kterém jeho blog běží. Navíc mu přišlo několik CV od zájemců, kteří by chtěli pracovat v jeho společnosti. Zda měl pravdu náborář, nebo Pierre, je v diskuzích nyní časté téma. Pokud si o tom chcete udělat obrázek o tom kdo měl pravdu a rozumíte programování, určitě se podívejte na Gauthierův blog.