no comments

Jak napsat životopis, aby zaujal HR? Ověřené rady a tipy

Hledáte práci a potřebujete napsat životopis, který vám zajistí místo v nabízené pracovní pozici? Životopis může být pro vás kámen úrazu, pokud jej nemáte správně zpracovaný a i přes vaše pracovní kvality může být důvodem, proč nebudete vybraní.

Naopak správným životopisem můžete na první dojem velmi zaujmout a už od začátku k vám bude přistupováno s respektem a uznáním. V dnešním článku se stručně podíváme, jak si napsat jednoduchý, ale kvalitní životopis, který bude možná klíčem k novým pracovním nabídkám.

Struktura životopisu: Nejprve základ, poté nástavba

Začínejte vždy základními údaji, které musí obsahovat každý životopis. Začínejte svých krátkým představením v bodech, tedy jménem, bydlištěm, datem narození. Poté následuje sekce kariéry, kde popíšete pracovní zkušenosti, opět pouze v bodech a krátce. Doporučuji napsat nejprve pracovní pozici, kterou doplníme v závorce o název firmy, název firmy může také zvednout Vaše kvality v očích zaměstnavatele. Dále pokračujte vzděláním, poté dovednostmi a zájmy, na které se v dnešní době bere také velký zřetel. Doporučuji přidat k životopisu také fotografii (seriózní).

Takhle stručně by měl vypadat váš životopis, který můžete doplnit motivačním odstavcem, proč by si firma měla vybrat právě Vás.

TIP: Na internetu najdete mnoho různých verzí vzorů životopisů, které jsou volně dostupné a můžete si je zdarma stáhnout. Je vždy lepší variantou vyplnit profesionálně připravenou šablonu než se snažit o svou vlastní šablonu s vlastním designem, který může být “přeplácaný” a nepřehledný.

Jakých chyb se v životopisu vyvarovat?

– Příliš mnoho textu

– Osobní nekvalitní fotografie z dovolené, párty apod.

– Rozsáhlé věty

– Nepřehlednost

– Příliš výrazný design

– Nedostatek důležitých informací

– Zbytečné informace navíc
  • Komentáře