no comments

TEDxYouth@Prague – Nedáváme mladým lidem návody, jen jim ukazujeme, co vše je možné

Mladí zvídaví lidé dostanou 19. listopadu již počtvrté příležitost navštívit konferenci TEDxYouth@Prague a rozšířit si své obzory.  Sled zajímavých přednášek i doprovodných aktivit se již tradičně bude konat v Praze. A tentokrát od večera očekávejte opravdu ZA | ZRAKY.

TEDxYouth@Prague vznikl na popud Ivky Šenitkové a Trang Do Thu. Organizátorky našly inspiraci ve velkých TED konferencích a rozhodly se přenést podobnou inspirativní akci pro mladé lidi a studenty i do českého prostředí. To se povedlo a my máme letos možnost být svědky už čtvrté TEDx konference pro mladé.

,,Často vidíme věci pouze naším zažitým způsobem. A to je škoda.”

Letošní téma TEDxYouth@Prague je speciální nejen proto, že si pohrává s dvojsmysly. Vůbec poprvé se jedná o téma, které není převzaté od globální konference TEDYouth. Po minulých ročnících konferencí TEDxYouth@Prague pojmenovaných The Spark, Worlds Imagined či Made by the Future se konečně setkáváme s tématem, ve kterém se odráží skutečná krása češtiny.

ZA | ZRAKY je slovní hříčka, která v sobě propojuje dva světy. Okolo nás se děje mnoho věcí a událostí, které nám bez bližšího, důkladnějšího pohledu zůstávají skryté. Společně s vystupujícími řečníky diváci nahlédnout za oponu běžného života a odkryjí to, co se skrývá ZA jejich ZRAKY.  Oním skrytým něčím můžou být úplné maličkosti, stejně tak jako ZÁZRAKY.

grafika

„Je to krásná hra se slovy, kterou jsem si nejdříve ani sama neuvědomila,“ přiznává vedoucí organizačního týmu TEDxYouth@Prague Ivka Šenitková. „A to je přesně ono – často totiž vidíme věci nějakým zažitým způsobem, ale už je nevidíme z druhého pohledu, nezamýšlíme se nad tím, zda za primárním smyslem může být ukryto ještě něco dalšího. A je to normální, máme to tak všichni. Ale o to krásnější je zkusit toto zažité vnímání věcí nabourávat, podívat se na věci z více úhlů pohledu, které mohou být úplně jiné, hlubší, krásnější. Najednou pak vidíme úplně nový význam, který pro nás určité slovo, věc, místo, ale i člověk či událost může mít.“

Sobotní večer v undergroundovém prostředí

S tématem koresponduje i výběr místa, kde se bude akce konat. Tím bude legendární KINO 64 U HRADEB, které se nachází v centru Prahy a nese si s sebou dlouhou a mnohdy komplikovanou historii. Sám objekt je také „ukryt“ před zraky veřejnosti. Proto se organizační tým rozhodl, že pro účastníky připraví v začátku konference i krátké představení místa konání.

Jména řečníků společně s krátkými medailonky budou postupně odkrývány na Facebookové události (https://www.facebook.com/events/361101290903666/). Pokud chcete zůstat v obraze, rozhodně doporučujeme tuto stránku sledovat.

Kromě již zmíněných ,,talků” se návštěvníci mohou těšit na množství doprovodných aktivit, občerstvení a samozřejmě afterparty, která se bude taktéž konat v KINĚ 64 U HRADEB. Celá konference je organizována týmem dobrovolníků podle pravidel, které dodržují organizátoři TEDx konferencí po celém světě, a v duchu globální vize – sdílet myšlenky hodné šíření.

Podrobný program bude postupně doplňován zde:

Registrace již byly spuštěny.  Svou vstupenku můžete získat na oficiálních stránkách. Neváhejte dlouho, kapacita míst je omezená.
  • Komentáře

    Štítky:, , , ,