no comments

Bondster.cz jako první umožňuje investovat do úvěrů zajištěných bitcoiny

Česká investiční platforma Bondster.cz přichází s unikátním řešením na poli P2P investic nejen v Česku, ale také v Evropě. Způsoby zajištění půjček pro investory obohatila o bitcoiny, od čehož si slibuje ještě větší zájem o P2P investování.

O úvěry zajištěné bitcoiny je veliký zájem

První úvěry zajištěné bitcoiny nabídl Bondster k proinvestování minulý týden. Mezi investory byl o ně nebývalý zájem, a během jediného dne byly plně proinvestovány. Bondster nyní na platformu umístil nové a průběžně nabídku těchto úvěrů aktualizuje. 

Princip investování je jednoduchý

Díky sdílené ekonomice mají lidé mnoho nových možností, jak investovat své naspořené peníze. Stále oblíbenějším je P2P (peer-to-peer) investování do půjček, kdy lidé investují do úvěrů ostatních lidí či firem. Pro lepší bezpečnost bývají půjčky zajištěny například movitým majetkem či nemovitostí. Na české investiční platformě Bondster.cz od minulého týdne mohou lidé investovat také do úvěrů zajištěných bitcoiny a to s výnosem 10 %.

Výhodou takové investice je, že je zajištěna proti cenovým výkyvům bitcoinu a investoři z ní získají stabilní výnos každý měsíc. Investoři získají roční výnos ve výši 10–11 %. Délka investice je přitom 1–12 měsíců. Díky tomu investoři mohou rychle své úspory zhodnotit a následně reinvestovat.

Princip investování do těchto úvěrů se od ostatních typů zajištěných půjček na Bondsteru nijak neliší. Rozdíl je pouze ve způsobu zajištění, kdy místo movitého či nemovitého majetku dávají dlužníci do zástavy své bitcoiny. 

Ochrana investorů

Investoři jsou navíc chráněni v případě, pokud by hodnota bitcoinu na světových trzích prudce poklesla. V takovém případě musí dlužník dorovnat rozdíl, jinak o své bitcoiny přijde.  Pokud by přesto k takové situaci došlo, poskytovatel úvěru, jímž je česká společnost Acema, okamžitě zástavu prodává na burze a vyplácí investory. Zde tkví právě jedna z výhod kryptoměny – bitcoin lze na rozdíl od ostatních druhů zástav (např. nemovitosti) okamžitě a jednoduše zpeněžit.

Na úvěry zajištěné bitcoiny se také váže tzv. garance zpětného odkupu, která je uplatněna v případě, pokud by dlužník půjčku přestal splácet. V takovém případě poskytovatel investorům vyplácí celou investovanou částku i s dosaženým výnosem. 

„Prioritou číslo jedna pro nás byla maximální bezpečnost. Ukazatel LTV* (Loan To Value) u tohoto typu zajištěných úvěrů proto činí 50–70 %. Současně úvěry disponují garancí zpětného odkupu jak v případě nesplácení, tak i předčasného ukončení, přičemž investoři nepřijdou o své peníze a úroky. Ty jim budou vždy vyplaceny v plné výši,“ doplňuje Pavel Klema, generální ředitel Bondsteru.

Pro investory představují úvěry zajištěné bitcoiny další možnost diverzifikace investice na platformě Bondster, kde aktuálně lidé najdou více než dva tisíce investičních půjček ze čtyř světových kontinentů. „Před několika týdny jsme pokořili hranici 12 tisíc investorů na platformě a zájem investorů se z pohledu proinvestovaných objemů peněz v dubnu vrátil zpět na úroveň před pandemií koronaviru. V této souvislosti pevně věřím, že úvěry zajištěné bitcoiny ještě urychlí růst investiční platformy Bondster,“ dodává Pavel Klema.

O společnosti Bondster

Bondster je česká FinTech společnost a stejnojmenná investiční platforma, která zprostředkovává zajištěné investice do úvěrů lidí a firem. Vznikla v roce 2017 a funguje jako investiční marketplace, který propojuje investory z řad široké veřejnosti s prověřenými poskytovateli půjček z Česka i zahraničí. Nabízí tak alternativu k tradičnímu investování. V zájmu snížení rizika jsou půjčky zajištěny např. nemovitostí, movitým majetkem nebo garancí zpětného odkupu. Prostřednictvím Bondsteru investoři dosahují roční výnosy ve výši 8–15 % a celkově proinvestovali více než 1,9 miliardy korun. Společnost patří do české investiční skupiny CEP Invest. 
  • Komentáře