no comments

Kde najít IT profesionály pro svůj projekt? Pomůže nové digitální tržiště ZYGOit

V době, kdy technologie a jejich znalost znamenají v konkurenčním prostředí zásadní klíč k úspěchu, je pro firmy důležité nalézt správné profesionály. Stávající platformy, které by k podobnému účelu měly sloužit, však málokdy nabídnou kvalitní zázemí a podmínky výhodné pro obě strany. Změnit se to rozhodl nový český startup ZYGOit.

Místo, kde IT profesionál nabídne svůj čas a společnosti si jej koupí

Běžně se stává, že mezičlánky, které při hledání vhodných profesionálů vznikají, zdraží projekt o mnoho %. Běžně se podle zkušeností z trhu práce jedná o 10 – 70 %, což už  je hodnota, která naprosto mění situaci. Právě tomu se snaží předejít nový český startup ZYGOit se svým digitálním tržištěm. Platforma zjednodušuje hledání vhodných odborníků pro projekty a umožňuje jednoduše filtrovat parametry, jako je cena za čas profesionála. Každá společnost si tak může vybrat dle svých finančních možností a dalších požadavků.

Odpadají tím i problémy, které mohly nastat, pokud došlo k problémům v hierarchii, kde práci profesionálů prodávaly např. agentury. Profesionál se musel zavazovat jim a agentura poté poskytovala jakousi garanci společnostem poptávajícím práci. Jak je ale známo, garance existovala spíše na papíru, než v reálném světě. Nyní je vše na dohodě mezi profesionálem a cílovou firmou. Bez mezičlánku je možné vztah postavit na doopravdy profesionální úrovni a dle dohody obou stran.

Cílem ZYGOit je vybudovat komunitu IT profesionálů skrze službu, která zjednoduší programátorům, analytikům, testrům, projektovým manažerům a dalším IT specialistům prodávat svou práci. ZYGOit využívá aktuálního trendu sdílení kapacit podobně jako nejznámější zahraniční startupy. Po registraci do platformy si jen stačí nastavit podmínky, za kterých chtějí obě strany spolupracovat.

Obchodní model? Část provize míří na rozvoj schopností zapojených profesionálů

Dojde-li k uzavření spolupráce mezi firmou a odborníkem, náleží společnosti ZYGOit provize ve výši 10 % z ceny dané zakázky. Polovina z prostředků, které ZYGOit takto získá, poté jde na vzdělávací projekty pro IT specialisty využívající služeb aplikace.

zygoits

Zajímavý model startupu by mohl na českém trhu změnit zavedené principy a zjednodušit hledání profesionálů, jejichž hledání se tímto stává jednodušším. Pokud máte schopnosti z oblasti programování, analytiky, testování, projektového managementu či další IT zkušenosti, můžete svůj čas nabídnout na www.zygoit.cz – jen na vás, kolik si za svůj čas řeknete.

Využít lze i aplikace pro iOS a Android.
  • Komentáře