no comments

Huawei je na začátku 2022 třetí nejhodnotnější značkou elektroniky a spotřebičů na světě

Brand Finance, přední světová poradenská společnost v oblasti hodnocení značek, každoročně testuje 5000 největších světových značek z 29 odvětví ve 36 zemích. V březnové zprávě Brand Finance Electronics & Appliances 50 2022 obsadila společnost Huawei vrcholné příčky jak v kategorii nejhodnotnějších, tak v kategorii nejsilnějších značek, a tím si udržela své vedoucí postavení stejně jako v loňském roce.

Společnost Huawei si i nadále zachová pozici jedné z nejhodnotnějších značek elektroniky na světě, přičemž její hodnota ve srovnání s předchozím rokem vzrostla o 29 % na 71,2 miliardy dolarů, a tím obsadila třetí příčku ve světovém žebříčku. 

Na vrcholu i přes překážky

Huawei se rovněž s bodovým hodnocením BSI (Brand Strength Index) dosahujícím 82 bodů ze 100 a známkou AAA- umístil vysoko v kategorii nejsilnějších výrobců elektroniky a spotřebičů. Experti z Brand Finance vyzdvihují, že ačkoli byly aktivity společnosti Huawei těžce zasaženy sankcemi některých západních vlád, reagovala na ně výrazným navýšením investic jak do tuzemských technologických závodů, tak i do výzkumných a vývojových aktivit. 

Vzhledem k silnému rozšíření 5G v Číně, Evropě, na Blízkém východě a v Africe zaznamenala společnost růst i v oblasti bezdrátových telekomunikací. Kromě toho posiluje své softwarové základy investicemi do operačních systémů, jako jsou HarmonyOS a EulerOS, díky čemuž může spotřebitelům zprostředkovat ucelenější uživatelský zážitek.

Investice do vývoje přináší ovoce

Pozornost si zaslouží i výroční zpráva společnosti Huawei za rok 2021, z níž vyplývá, že v uplynulém roce společnost vykazovala velmi dobré výsledky hospodaření. Podle této zprávy dosáhl Huawei v roce 2021 tržeb ve výši 636,8 miliardy CNY a čistého zisku ve výši 113,7 miliardy CNY, což představuje meziroční nárůst o 75,9 %. Výdaje společnosti na výzkum a vývoj v roce 2021 dosáhly 142,7 miliardy CNY, tedy 22,4 % celkových příjmů, a tím se jejich celková výše za posledních 10 let vyšplhala na částku přesahující 845 miliard CNY.

I do budoucna plánuje společnost neustále zvyšovat investice do oblasti výzkumu a vývoje. V rámci strategie Seamless AI Life se Huawei zaměřil na přání a potřeby svých zákazníků. Tento segment navíc v roce 2021 vygeneroval tržby ve výši 243,4 miliardy CNY a přinesl další stabilní růst prodejů v oblasti chytrých nositelných zařízení, smart obrazovek, true wireless stereo sluchátek a mobilních služeb Huawei. 

Zejména v oblasti nositelných chytrých zařízení a smart obrazovek došlo k více jak 30% meziročnímu nárůstu. Celkem byl HarmonyOS od roku 2021 používán na více než 220 milionech zařízeních Huawei, a tím se stal celosvětově nejdynamičtěji se rozvíjejícím operačním systémem pro mobilní zařízení.
  • Komentáře